Youtube kanalų apžvalga: patarimai šokimo kokybei pagerinti

Laikysena, balansas, stabilumas, lankstumas, mobilumas, kūno gebėjimas perteikti emociją… Turbūt pirminiu impulsu ieškoti daugiau informacijos, kaip visa tai lavinti tapo pokalbis apie chemiją šokėjų poroje su Aurimu Bartkumi ir Ashley Nichole Luna (tikiuosi ir šį pokalbį artimiausiu metu paversiu nauju straipsniu 😁).

Man atrodo, kad laikysenos, stabilumo, balanso, kt. lavinimui pro/am, solo latino ar pramoginių šokių pamokose yra skiriama gerokai per mažai dėmesio. Na, taip suprantama, kad į šokio pamokas žmonės ateina mokytis šokti, tad pasirinkimas koncentruotis į šokio žingsnelių mokymą atrodo visai logiškas. Ir vis tik papildomas dėmesys laikysenai, balansui ir t.t. tikrai situacijos nepablogintų, bet tikėtina suteiktų daugiau komforto ir geros savijautos ant parketo. Tiesa sakant, būtų visai įdomu padiskuoti apie laikysenos, balanso ir kitų dalykų lavinimo svarbą su patyrusiais šokio treneriais.

Taigi, youtube pradėjau “žaidimą“ su skirtingais raktiniais žodžiais, kurie padėjo rasti patarimų, pratimų laikysenos, balanso ir kitų šokio estetiką kuriančių dalykų lavinimui. Pavyko surasti daugiau nei vieną kanalą, tad gausis visa serija straipsnių, kuriuose apžvelgsiu kiekvieno kanalo turinį. O pirmąją apžvalgą pradėsiu nuo labiausiai mano dėmesį patraukusio kanalo.

“Ballroom with Alexey“ – tai ukrainiečių kilmės profesionalaus šokėjo, šiuo metu gyvenančio Kalifornijoje, kuriamas youtube kanalas.

Kaip rašoma pristatyme, kanalas skirtas nuolat ieškantiems informacijos, kaip pagerinti savo šokio kokybę. Kuriamu turiniu šokėjas siekia padėti kiekvienai ar kiekvienam jos / jo kelionėje po šokio pasaulį.

Šiame kanale yra patalpinti 103 vaizdo įrašai. Kanalas šiuo metu turi 28.1 tūkst. sekėjų. Panašu, kad šiuo metu šokėjas naujo turinio nekuria, nes paskutinis įrašas buvo publikuotas 2021 m. sausį. Tačiau, nepaisant to, naudingos informacijos čia tikrai galima rasti. Beje, kai kurie video yra skirti pro/am šokėjams.

Mano dėmesį šis kanalas patraukė ir tuo, kad čia yra kalbama ne tik apie šokio žingsnius, bet ir skiriamas dėmesys lankstumo, koordinacijos lavinimui, taip pat paaiškininimui, kodėl vienas ar kitas dalykas svarbus, ir kuo naudingas šokėjams. Dalinuosi keletu mano dėmesį patraukusių video įrašų:

💃 10 pratimų padėsiančių pagerinti šokėjų laikyseną

💃 balansas ir 5 pėdos taškai, padėsiantys suprasti, kaip pasiskirsto kūno svoris;

💃 “arm styling“ pratimai ir pro/am studentams skirti pratimai, padėsiantys sukoncentruoti dėmesį į judesio kokybę;

💃 patarimai pro/am studentams kaip pagerinti eiseną (walks);

💃 kodėl pro/am studentėms/ams neužtenka tik tobulinti šokio žingsnius?

💻 jei smalsu patyrinėti kitų video temas – įdedu nuorodą į visų šio šokėjo video katalogą.

Įdomių kanalų ar video apžvalgą netrukus pratęsiu. 😁