Šokio pamoka įmonės renginyje – ir pramoga, ir komandą stiprinanti veikla

Šįkart apie šokio pamokas iš šiek tiek kitos perspektyvos. Remdamasi savo asmenine patirtimi, galvoju, kad šokio pamoka įmonės renginyje gali tapti ne tik puikia pramoga, bet ir komandą stiprinančia veikla. Šiame straipsnyje papasakosiu apie savo skirtingas patirtis organizuojant šokio pamokas renginiuose bei pasidalinsiu keletu praktinių patarimų, svarstantiems apie šokį, kaip pramogą įmonės renginyje. Patirčių būta įvairių – sėkmingų, palikusių geras emocijas bei nepavykusių. Tiesa, gaila, kad neturiu renginių akimirkas atspindinčių nuotraukų, kurios iliustruotų dalyvių nuotaiką ir patį veiksmą.

Šokio pramogos – pirmieji bandymai

Pirmąkart užsakyti šokio pamoką įmonės gimtadieniui sugalvojau prieš maždaug 12 metų. Tuo metu mano pažintis su šokio pasauliu linijinių šokių pamokose buvo dar tik prasidėjusi, tad šokio pamoka renginyje atrodė būsianti visai smagi pramoga. Susisiekiau su ta pačia studija, kurioje lankiau treniruotes, užsakiau pamoką pakalbėjusi su studijos vadove. Renginio dalyvius staigmena maloniai nustebino, visi džiugiai priėmė mokymosi šokti iššūkį ir kokias 30 pamokos minučių tuo džiaugėsi, stengdamiesi perprasti choreografiją ir šokio žingsnelius. Deja, šokio trenerė, matyt, neįvertinusi, kad pamoka turi būti smagia pramoga renginio dalyviams, kurių dauguma niekada nėra lankę šokio pamokų, sugalvojo itin ilgą ir sudėtingą choreografiją, kurią užsispyrusi stengėsi mus išmokyti. Taigi, po geros 1,5 val. šokis buvo išmoktas, kolegos, ištvėrę pamoką iki pabaigos, jautėsi (ir atrodė), kaip po geros treniruotės… Nors tai viso renginio šventinės nuotaikos nesugadino, tačiau ši patirtis išmokė atsargumo ir sudėliojo svarbiausius akcentus renkantis šokio pramogų tiekėjus.

Praėjus keletui metų neišgąsdinta pirmosios nesėkmės ir tuo laiku pakerėta pro-am šokio pamokų, nutariau dar kartą surizikuoti ir užsakyti šokio pamoką kartu su profesionalių šokėjų pasirodymu. Šįkart renginio detales aptarėme ne tik su studija, bet ir su treneriu, susitarėme, jog mokoma choreografija bus kuo paprastesnė ir atitiks renginio temą (disco). Šįkart viskas vyko sklandžiai – kolegas sužavėjo profesionalių šokėjų pasirodymas, ir nors nedrąsiai galiausiai visi įsitraukė į smagaus disco stiliaus šokio mokymąsi. Šįkart gavome smagią ir labai paprastą choreografiją, daug trenerio palaikymo ir gerą emociją. Net ir profesionaliems šokėjams palikus mus, karts nuo karto bandėme išmoktą choreografiją pasikartoti.

Antroji sėkminga istorija įkvėpė naujiems eksperimentams su šokio pamokomis renginiuose.

Šokio pamoka renginyje – pramoga ir komandą stiprinanti veikla

Dar kartą šokio pramogas į įmonės renginį įtraukiau organizuodama bendrą Kalėdų vakarėlį su kita grupės įmone. Kaip įprastai renginį organizavome savo jėgomis ir nuo pat pradžių norėjosi į pasiruošimą įtraukti visus kolegas. Kartu su grupele žmonių sugalvojome temą, pasiskirstėme komandomis, kurių kiekviena kuravo vis kitą sritį. Viena komanda buvo atsakinga už renginio vietos dekoravimą, kita – už vaišes, trečia – už pramogas ir žaidimus, ketvirta – už vakaro staigmenas. Už vakaro staigmeną atsakinga komanda per keletą papildomų (turbūt 6-7) pamokų kartu su treneriu turėjo paruošti komandos šokį ir jį sušokti renginio metu. Kartą per savaitę susitikdavome šokio pamokose, kur visi kartu mokomės šokti, tarėmės, kaip rengsimės ir su nekantrumu laukėme savo pasirodymo. Šventėje šokis ir staigmena pavyko. Vertindama šią idėją praėjus kažkiek metų, galvoju, kad ji galėtų pasitarnauti, kaip skyriaus ar įmonės komandą stiprinanti veikla – visa komanda kitoje aplinkoje turi pasiekti bendrą tikslą – išmokti konkretų šokį (pvz., sukurti įmonės šokį) ir jį kartu atlikti, tam net nebūtinai reikia šventės, galima išmoktą šokį nufilmuoti (tai taip labai įdomi patirtis) ir sukurti video.

Prieš keletą metų šokio pramogas prisiminiau dar kartą. Šįkart su komanda vykome į dviejų dienų trukmės darbinę-pramoginę išvyką, kurios visą dieną praleidome diskutuodami įvairiomis darbinėmis temomis, tad vakarui reikėjo kažkokios lengvos, visus išjudinančios pramogos, o valandos trukmės šokio pamoka atrodė tam tinkanti. Komandoje turėjome lygų moterų ir vyrų skaičių, tad derindama pamokos detales su šokio treneriu paminėjau, jog galėtume šokti poromis. Taigi, vakare pavargę nuo rimtų kalbų, pasinėrėme į salsos šokio mokymosi subtilybes – iš pradžių mokėmės žingsnius poroje, vėliau išmoktus žingsnius turėjome pakartoti bendrame porų rate ir (!) šoktii vis su kitu partneriu, kol sugrįždavome pas savąjį. Išties išjudinanti ne tik fiziškai, bet ir skatinanti dėmesingumą, bendradrabiavimą, vienijanti bendram tikslui ir veidus nutvieskianti džiaugsminga šypsena veikla. Taip, vis pakartodami išmokome paprastą salsos choreografiją. Užsakydama pamoką apie šią veiklą galvojau pirmiausia, kaip apie pramogą, tačiau trenerio, parinkusio šokio idėją dėka ir matydama galutinį rezultatą, suprantu, kad ši pamoka pasitarnavo ne tik kaip smagi, atpalaiduojanti, bet ir kaip komandą stiprinanti veikla. Džiaugiuosi, kad renginio metu nusprendžiau mūsų galutinį šokį nufilmuoti: https://bit.ly/3e2dEO2 .

Šokio pamokos organizavimas įmonės renginyje – praktiniai patarimai

Jei įmonės renginį organizuojate savarankiškai ir jo metu sugalvojote surengti šokio pamoką, pasirinkdami studiją ir trenerį atlikite tokius namų darbus:

  • Savo renginio idėją ir poreikius, aptarkite ne tik su studijos administracija, bet paprašykite, kad jus supažindintų su šokio treneriu, parodytų turimą vaizdo medžiagą iš kitų renginių su šiuo treneriu ir/ arba suteiktų galimybę pastebėti siūlomo trenerio vedamą pamoką. Kodėl tai svarbu? Nes šis treneris ar trenerė jūsų renginyje turės uždegti noru šokti jūsų kolegas, tad pamatyti, kaip treneris bendrauja su auditorija svarbu;
  • papasakokite treneriui apie renginio idėją, ko tikitės iš šokio pamokos, papasakokite apie savo kolegas – visa tai padės treneriui tinkamai pasiruošti renginiui;
  • pasikalbėkite su daugiau nei viena studija ir treneriu arba paprašykite rekomendacijų savo pažįstamų ir tik tuomet pasirinkite jums ir jūsų komandai labiausiai tinkantį žmogų;
  • paprastai renginiuose mokomasi šokti po vieną ir dėl to, kad visiems neužtenka poros, ir dėl to, kad taip, žmonės jaučiasi drąsiau ir jaukiau, tačiau esant galimybei, t.y. vienodam vyrų ir moterų skaičiui bei atitinkamam komandos požiūriui, rekomenduočiau išbandyti mokytis šokti porose, jas keičiant – šis patyrimas išties suburia ir suvienija.

Keturi, mano manymu, svarbiausi kriterijai renkantis šokio trenerį:

  • Trenerio gebėjimas bendrauti ir valdyti auditoriją;
  • Pozityvumas ir gebėjimas pašmaikštauti;
  • Gebėjimas prisitaikyti prie situacijos ir eigoje koreguoti pamokos planą;
  • Charizma.

Ar kiekvienai komandai gali tikti šokio pamoka?

Turbūt vieno teisingo atsakymo nėra. Visa tai labai priklauso ir nuo komandos nusiteikimo, ir nuo jos gebėjimo priimti netikėtus iššūkius. Ir visai nesvarbu, ar komandoje dominuoja moterys ar vyrai, svarbu idėja ir jos įgyvendinimas. Tad, jei apsispręsite, surengti šokio pamoką savo kolegų susibūrime, ši pramoga ir komandą suvienijanti veikla, net neabejoju, paliks pačias geriausias emocijas visiems.