Šokis, įkvėptas vestuvių šokių bangos

Šią pavakarę užsukusi į savo facebook paskyrą, naujienų sraute pirmiausiai pamačiau šokėjo Justo Girdvainio įkeltą šokio įrašą pagal Charlotte Day Wilson – Work. Šis įrašas priminė vis dar nepabaigtą, bet vasaros pabaigoje paties Justo prašymo, pasidalinti ankstesniu jo šokio įrašu, išprovokuotą idėją – ne tik pasidalinti, bet kartu papasakoti sukurto šokio atsiradimo istoriją. Šokio pasaulyje gana įprasta, kai šokėjai ar šokėjų poros dalinasi savo šokių įrašais, tikėtina, siekdami vienokių ar kitokių asmeninių tikslų, norėdami dalintis savo žiniomis, siekdami didesnio žinomumo arba palaikyti konkrečią idėją, dalintis savo kūryba ir pan. Stebint daugelį šokio pasirodymų youtube, smalsu, kas įkvepia šokėjus, tai sukurti bei savo kūryba dalintis. Smagu, jog Justas sutiko papasakoti šokio ant stogo su Ieva Konopliovaite istoriją.

Justai, papasakok, kaip pradėjote su Ieva šokti?

Ieva ir aš esame profesionalai ir darome tai, ką mokame geriausiai. Pradėjome šokti prieš metus miuzikle-koncerte “BALTICAN CARMEN”. Ten, pabandę šokti koncertinius šokius, vėliau nusprendėme kartu šokti sportinius šokius. Tokia buvo pradžia. Kartu šokti buvo visai smagu, kadangi abu buvome po pertraukos. Šiuo metu kartu nebešokame, o kaip bus ateityje pamatysim.

Sukūrėte nuotaikingą pasirodymą ir jį atlikote neįprastoje erdvėje. Kas šiam pasirodymui įkvėpė? Kokią istoriją norite papasakoti žiūrovui?

Kiekvieną šokį, kurį filmuojam norisi įamžinti kažkaip vis kitaip. Dieną prieš filmavimą pagalvojau, jog būtų fainai pašokti kažkur aukštai. Kadangi turim gerą draugą šokėją Deividą Meškauską, per kurio studijos patalpas galima patekti ant stogo, taip pavyko įgyvendinti šokio ant stogo idėją. Šokį įkvėpė vestuvinių šokių banga. Labai smagu, kai žmonės šoka per savo vestuves ir papuošia tokią gražią šventę grakščiais judesiais. Todėl sumąstėme sukurti 3 dalių šokį, kur kiekviena dalis skirtinga. Pirma ramesnė ir šokama kažkas panašaus į rumbą, antra – linksmesnė (šokis salsa), trečia dalis “tūsas” – šokome cha cha. Tad, jei pora nori suprasti, koks galėtų būti vestuvinis šokis – jie tai puikiai pamatys mūsų video klipe arba tokį šokį mes galime atlikti vestuvių šventėje.

Minėjai, jog norite, kad įrašas pasklistų, kuo plačiau – dėl ko jums tai svarbu?

Mums svarbu skleisti šokio meną, į kuo tolimesnius vandenis. Jei būsi pastebėtas užsienyje, tai būsi pastebėtas ir Lietuvoje. O, kodėl svarbu, kad pastebėtų? Nes man asmeniškai patinka kurti ir norėčiau ateityje statyti choreografijas, spektaklius kitiems žmonėms. Tai man būtų tam tikras pripažinimas, ar, kitaip tariant, pokytis šokėjo karjeroje.

Ar ateityje pamatysime ir daugiau jūsų poros sukurtų pasirodymų? 😉

Kadangi kol kas kartu su Ieva nebešokame, ar mūsų poros šokių dar bus, negaliu atsakyti. Bet galiu atskleisti paslaptį, kad greitu metu pasirodys keletas naujų šokio video – vienas jų su Katerina Voropaj ir mano solo šokis. Šiuo šokiu noriu, kiek iš kitos pusės prisistatyti – parodyti, jog šoku ne tik sportinius šokius. O tie, kas mane artimiau pažįsta – žino, kad mano galvoje visada sukasi vis kažkas naujo, tad laukite naujienų.