“Milagro” – studija burianti pro-am šokėjų bendruomenę

Nors pirmoji ir kol kas vienintelė pro-am šokių studija Lietuvoje “Milagro“ (isp. stebuklas) duris atvėrė 2018 m. rugsėjo pabaigoje, o straipsnio apie studiją idėją su Aukse apsvarstėme praėjusią vasarą, dar vykstant studijos įrengimo darbams, visa studijos įkūrimo istorija tik dabar sugulė į virtualaus popieriaus lapą. Taigi, praėjus daugiau nei 8 mėnesiams nuo “Milagro“ įkūrimo, su studijos įkūrėjais Aukse Žukauskiene, Mantu Kirveliu ir Gabrieliumi Sasnausku kalbamės apie tai, nuo ko viskas prasidėjo, kaip sekasi plėtoti veiklą, kokius iššūkius jau įveikė ir apie ką svajoja.

Nuo idėjos iki studijos

Turbūt labiausiai įprastas scenarijus, kad šokių studijas vienu ar kitu savo gyvenimo periodu įkuria profesionalūs šokėjai, kurie šokio pasaulyje sukasi nuo mažens. Tačiau kiekviena taisyklė turi savo išimtį, nes studiją “Milagro” įkūrė Auksė, šokėja neprofesionalė, šokanti pro-am kategorijoje, ir profesionalūs šokėjai Mantas bei Gabrielius.

“Mintyse vis kirbėjo noras: reikia pro-am studijos”. Esu kelis kartus pasakiusi, kad “išėjusi į pensiją, norėčiau įkurti šokių studiją,” – pasakoja apie studijos idėjos atsiradimą Auksė. – “Ir prieš daugiau nei metus, prieš pat 2017m. Lietuvos čempionatą mūsų treneris Igor Boev paklausė manęs: “O kam tau pensijoje studija? Tau jos reikia dabar.” Tai privertė susimąstyti, ir, sušokę Lietuvos čempionatą, kartu su Mantu patalpinome skelbimą, jog ieškome patalpų. O radę jas, jau pirmą kartą įėję į vidų iš karto įsivaizdavome dvi sales. Iš pradžių salės įrengimo idėjos išsigandau, nes puikiai suprantu, ką reiškia įrengti naujas patalpas. Tačiau Mantas iškart užsikabino už šios idėjos. Tai galima sakyti taip, kad pačioje pradžioje studijos įkūrimas buvo mano svajonė, tačiau vėliau Mantas perėmė iniciatyvą, užsikabino už idėjos ir neleido man pasiduoti.“

“Kadangi šokių pasaulyje esu nuo mažens, tad idėja įkurti studiją visada ruseno manyje. Vis pasvarstydavome su draugais, kolegomis, ką darytume kitaip, kaip plėtotume šokį, jei turėtume savą kampą,” – dalinasi mintimis Mantas. – “Todėl atsiradus galimybei, bei viską rimtai apsvarstę, nusprendėme imtis šio projekto.”

“Įrengiant studiją galvojau apie komfortą, galvojau apie tai, ko reikia mums studentėms, o Mantas studijos įkūrimą matė kaip verslo idėją,“ – sako Auksė. – “Tiesa, praėjusios vasaros pradžioje supratome, kad su Mantu kartu dažnai važiuosime į varžybas ir kad mums reikia dar vieno žmogaus, kuris norėtų kartu kurti studiją, tuomet studijos įkūrėjų gretas papildė Gabrielius.”

Gabrielius taip pat šoka nuo vaikystės ir jau kurį laiką galvojo, apie galimybę įkurti nuosavą verslą.

“Aš visada norėjau įkurti ir turėti savo įmonę ar parduotuvę, ar kažką panašaus, todėl, kai Mantas man pasiūlė prisijungti prie jų, aš pagalvojau, kad tai gera galimybė siekti savo svajonės,” – sako Gabrielius.

Kai pavadinimas “Milagro” suskambėjo, į jį įėjo prasmė

Sugalvoti tinkamą pavadinimą naujam verslui, kas tai bebūtų šokių studija ar bet kokias kitas paslaugas teikianti įmonė – nemažas iššūkis ir ilgai trunkantis procesas. Juk turi ne tik sugalvoti tokį pavadinimą, kuris patiktų ir puikiai atsispindėtų tavo veiklos esmę, bet kartu būtų išskirtinis ir nenaudojamas kitų įmonių.

“Vos tik nusprendėme, kad atidarysime šokių studiją, pradėjome mąstyti, kaip ją pavadinsim. Datą, iki kada turime išsirinkti pavadinimą, atidėjome kokius tris kartus, nes tai nebuvo tokia lengva užduotis, kaip pasirodė iš pradžių,” – prisimena Mantas.

Jei nepavyksta rasti tinkamo pavadinimo spontaniškai, tenka pasitelkti balsavimą, arba, kaip sako Gabrielius – “traukti burtus”.

“Milagro pavadinimas atsirado, galima sakyti, burtų keliu. Mantas, Auksė, aš ir dar keli žmonės surašėme ant lapo savo sugalvotų pavadinimų variantus ir tuomet balsavimo būdu išrinkome šį pavadinimą,” – pasakoja Gabrielius.

“Milagro pavadinimą išsirinkome per savo strateginę sesiją, kurią mums padėjo surengti pro-am šokėja Šarūnė. Jos metu iš turbūt kokių 50-ies skirtingų pavadinimų, kiekvienas rinkome po 5 tinkamiausius, o iš jų išrinkome top3 ar top4…” – apie pavadinimo atranką pasakoja Auksė. – “Šis pavadinimas – tai kryptingo balsavimo rezultatas, o kai šis – pavadinimas suskambėjo, tada į jį įėjo prasmė.”

Apie šokio kuriamus stebuklus

Kai Mantas ar Auksė pirmą kartą paminėjo studijos pavadinimą, pagalvojau “super!”, tai tikrai puikus pavadinimas šokių studijai, tuo labiau, kad šokis į kiekvieno žmogaus – ypač šoktančio ne nuo vaikystės – gyvenimą atneša daug malonių, netikėtų pokyčių, pasitikėjimo savimi, gerų emocijų. Todėl visų trijų norėjosi paklausti apie tai, kokius stebuklus kiekvienam į jų gyvenimą atnešė šokis.

Atsakydamas į klausimą Gabrielius nedaugžodžiauja, jam “Milagro” – tai ėjimas link savo svajonės išsipildymo.

Auksės teigimu, pats studijos įkūrimas jai yra stebuklas ir dar prieš metus ji nebūtų patikėjusi, kad tai apskritai įmanoma.

“Man tai iš tikrųjų yra stebuklas, kai pakankamai brandžiame amžiuje, dirbdama korporatyvinį darbą aš sugebėjau įgyvendinti ne tiktai šokio svajonę, bet ir tai, kad tą svajonę perkėliau į kitą lygmenį, kad kiti žmonės gali džiaugtis ir žavėti, ir tai tikrai yra kažkas tokio,” – dalijasi emocijomis Auksė. Jei prieš metus man kažkas būtų pasakęs, kad atidarysiu studiją, būčiau labai nuoširdžiai iš to pasijuokusi, o dabar net neįsivaizduoju, kad galėtų būti kitaip.”

Mantui studijos įkūrimas, taip pat siejasi su seniai turėtos svajonės išsipildymu.

“Galėjau tik tyliai pasvajoti, kad kada nors pavyks įkurti šokių studiją ir mokyti žmones to, kas man teikia begalinį džiaugsmą, todėl man šie metai buvo kupini stebuklų,” – sako Mantas. – “Be savo kolegų, Auksės ir Gabrieliaus, tikrai nebūtume sukūrę šio stebuklo.”

Išskirtinė studijos idėja

Vilniuje veikia be galo daug vien tik pramoginių šokių studijų, vienos daugiausiai dėmesio skiria vaikų mokymui, kitos bando apjungti vaikų ir suaugusių mokymą šokti. Vienos orientuojasi į sportininkų rengimą, kitos – tik į pramoginius ir solo latino šokius, tad atrasti savo vietą dar vienai šokių studijai yra nemenkas iššūkis.

“Kai pranešėme apie studijos įkūrimą pro-am šokėjams, aš kalbėjau su kitų studijų vadovais ir jiems paaiškinau, ką mes darome, ko mes siekiame, kaip mes galime bendradarbiauti,” – pasakoja Auksė apie “Milagro” atėjimą į rinką. – “Mes neatėjome į rinką konkuruoti, mes norime draugauti, bendradarbiauti tiek su “Šokio harmonija”, tiek su “Mondo”, tiek su Milanos šokių studija, tiek su kitais. Pavyzdžiui, mes rekomenduojame Milaną kaip jogos trenerę ir labai gerą šokėją, o Milana rekomenduoja mus kaip pro/am studiją.”

Mantas, Gabrielius ir Auksė – visi kartu sutartinai teigia, kad pagrindinis studijos išskirtinumas yra tai, kad studijos veikla – orientuota į suaugusius šokėjus.

“Kaip žinome, Vilniuje šokių mokyklų bei studijų yra tikrai daug, tačiau esminis skirtumas yra tas, kad esame vienintelė studija Lietuvoje, kuri orientuojasi į pro-am veiklą bei jos plėtojimą,” – pasakoja Mantas. – “Esame subūrę šaunų trenerių kolektyvą bei nepakartojamus klientus. Visi kartu mes kuriame šiltą, jaukią bei darbingą atmosferą. Taip pat galime pasidžiaugti, jog patalpos naujos, tvarkingos ir yra patogus susisiekimas.”

Pro-am kategorijoje dažnai šoka daug profesinėje veikloje pasiekusios moterys, kurias moko už jas jaunesni profesionalūs šokėjai ir treneriai. Nors darbe esi vadovė ar vyriausioji gydytoja, šokių salėje tampi mokine, tad vykstant tokioms transformacijoms žymiai komfortiškiau šokti kartu su kitais suaugusiais žmonėmis.

“Mums norėjosi, kad pas mus suaugęs šokėjas jaustųsi savo vietoje. Mūsų studijoje tu esi savas tarp savų, tau nereikia nieko įrodinėti, ieškoti savo erdvės, nereikia kompleksuoti,” – dalinasi savo pastebėjimais Auksė. – “Be to, dauguma šokėjų neprofesionalų yra karjeros žmonės, daug pasiekę. Tai yra moterys, kurios savo darbu, savo jėgomis užsitikrino tam tikrą statusą ir karjerą, čia ateina atsipalaiduoti, pasijusti laisvomis, pasimėgauti bendryste, muzika ir judesiu. Šioje vietoje būti tarp savų, yra lengviau.”

Veiklos plėtojimo iššūkiai

Kai verslo idėja dar tik popieriuje, tam tikrus veiklos vystymo aspektus matai vienaip, kai visa tai, ką sugalvojai pagaliau tampa realiu projektu, susiduri su tam tikrais iššūkiais, pavyzdžiui, kaip savo teikiama paslauga sudominti žmones ar pan. Tiek Mantas, tiek Gabrielius vienu iš didesnių iššūkių įvardina studijos reklamą.

“Didžiausiu iššūkiu aš įvardinčiau studijos populiarinimą. Mums padeda žmonių atsiliepimai,” – sako Mantas. – “Todėl norime pasiekti maksimalią auditoriją ir pakviesti visus naujokus bei norinčius šokti, kad pamatytų, kokia yra mūsų studijos bendruomenė. Tačiau nei vienas iš mūsų trijų nesame reklamos specialistai, todėl šiuo klausimu retkarčiais kyla nesutarimų ar išsiskiria nuomonės.”

Pasak Gabrieliaus, yra sunku gerai išreklamuoti studiją ir pritraukti naujų žmonių. “Manau, kad tam didelę įtaką turi šokių studijų kiekis Vilniuje,“ – dalinasi savo mintimis apie iššūkius Gabrielius. – “Jų dabar yra labai daug ir žmonės turi labai didelį pasirinkimą, tačiau tai ir verčia nestovėti vietoje, o judėti į priekį”.

Pasak Auksės, jai statybų procesas buvo žymiai aiškesnis, nes tame turi daug patirties ir iš pradžių ji neįvertino, kad po įkūrimo studiją reikės administruoti.

“Pats pasirengimo procesas man buvo aiškesnis, nes statybose esu daug dalyvavusi, bet aš nesuvokiau, kad studiją irgi reikia tvarkyti, administruoti, kad tam reikia laiko, neužtenka tiktai šokti. Tai, kad mano darbas ir mano rūpesčiai nesibaigs paleidus studiją, to nebuvau įvertinusi,” – dalijasi savo atradimais Auksė. – “Kai kurie mūsų iššūkiai yra labai buitiniai, juk niekas namie nevaikšto su batais, tai iššūkis, kaip pasiekti, kad studijoje į salę taip pat niekas neitų su batais. Aišku, šokių prasme šiai dienai didžiausias iššūkis – grupės.”

Vaidmenys

Milagro_020
Akimirkos iš studijos atidarymo renginio

Nors mažose įmonėse vienas asmuo atlieka daugybę skirtingų funkcijų, siekiant užtikrinti sklandžią įmonės veiklą svarbu pasidalinti vaidmenimis.

Gabrieliaus teigimu, kiekvienas jų turi savo pagrindines pareigas ir atsakomybes, o jeigu atsiranda kažkokių smulkių darbų, tuomet susitikę aptaria ir nusprendžia, kas, ką darys.

“Iš pradžių mums viskas buvo nauja, tad, kaip įmanydami stengėmės prisidėti prie studijos veiklos, kartais net šiek tiek persistengdami. Vėliau supratom, kad svarbu pasiskirstyti darbus, pasirinkti sferas, kuriose savo privalumus panaudotume geriausiai,” – dalijasi įgyta patirtimi Mantas. – “Tad turime pasiskirstę atsakomybes. Bet viena, ką darome visi kartu – tai įdedame visą širdį, kad klientai būtų patenkinti, ir kad studija būtų žmonių pripažįstama ir vertinama.”

“Mažame versle visi daro viską, tačiau tam tikrais vaidmenimis esame pasidalinę. Mantas yra studijos vadovas, kuris valdo, koordinuoja ir planuoja studijos veiklą. Ugnė padeda tvarkytis su komunikacija. Gabrielius koordinuoja visa tai, kas susiję su finansais, buhalterija, administravimo darbus, aš turiu tiktai vienintelę atsakomybę – sužiūrėti, kad visi pasirašytų studijos sutartis.” – pasakoja apie įkūrėjų atsakomybes Auksė. – “Labai smagu, kad visi sutariame, kad tai, ką kuriame būtų daugiau nei salė, kad tai būtų studija ir bendruomenė, kad būtų kažkas, kas vienytų tuos žmones, kurie nori šokti. Mes siekiame, kad studijos vakarėliuose dalyvautų ne tik studijos nariai, čia mes su malonumu laukiame visų neabejingų šokiui.”

Apie svajones ir ambicijas

Iš pradžių pačiu svarbiausiu tikslu, užgožiančiu visus kitus norus, tampa būsimos veiklos pradžia, vėliau įveikus šį etapą, gali skirti daugiau dėmesio naujų iššūkių planavimui. Vienas iš studijos įkūrėjų Mantas teigia, kad svajonių ir minčių, susijusių su studijos veikla yra begalė.

“Sunku viską nusakyti pamečiui, nes svajonių ir minčių yra begalė, tačiau, jei kalbėtume apie 5 metų laikotarpį, tai norėtume turėti antrą salę Vilniuje arba filialą kitame mieste,” – dalijasi svajonėmis Mantas. – “Ir turime dar vieną svajonę – norime suorganizuoti varžybas: pradžiai Lietuvos mastu, o po to tarptautinio lygio.”

Gabrielius, papildydamas Manto išsakytas mintis, tiki, kad per trečiąjį studijos gimtadienį studijoje pro-am kategorijoje šoks ir aktyviai dalyvaus varžybose ne tik moterys, bet ir vyrai.

“Per 1 gimtadienį norėtume turėti stabilų klientų ratą, tiek pro-am, tiek ir kitų kategorijų.” – pasakoja apie studijos planus Gabrielius. – “Per 3 gimtadienį norėtume, kad pro-am kategorijoje Lietuvoje šoktų ne tik moterys, bet ir vyrai, ir norėtume juos pritraukti šokti ne tik savo malonumui, bet ir varžybose dalyvauti. Per 5 gimtadienį norėtume būti išplėtę savo veiklą į kitus miestus ar netgi į užsienį, ten atidaryti savo studiją, taip pat surengti pro-am varžybas.”

Milagro_016
Studijos atidarymo renginio akimirkos