Labiausiai patikusių šokių filmų penketukas

Kažkada toptelėjo mintis sudaryti labiausiai patikusių filmų apie šokius penketuką. O kai vasario 14 d. tinklaraščio facebook paskyroje pasidalinau vienu iš šmaikštesnių filmo “Shall We Dance?” (2004 m.) epizodų “It’s rumba. It’s the dance of love…”, pagalvojau, kad tame tekste norėčiau pasidalinti kiekvieno į penketuką įtraukto filmo išskirtinesniais epizodais.

Nors filmų apie šokius yra be galo daug ir pačių įvairiausių, tačiau kartais tam tikri filmai palieka itin stiprų įspūdį, ypač, jei jų turinys kažkuo asmeniškai užkabina. Taigi, tinklaraščio “Kelionės po šokių pasaulį” šokių filmų penketukas:

Nr.1. Filmas “Shall We Dance?” neabejotinai yra labiausiai patikusių filmų penketuko pirmoje vietoje. Nors “Shall We Dance?”, kaip ir daugelis kitų filmų apie šokius, gvildena meilės, poros santykių temą, jis man patinka tuo, kad apie mokymąsi šokti pasakoja su tam tikra pašaipa, kartais hiperbolizavimu, o šalia to jame yra vertų dėmesio minčių apie mokymąsi šokti. Taigi, keletas įdomesnių, pasakojančių ne tik apie šokį, epizodų:

Beje, ieškodama informacijos apie filmą “Shall We Dance?”, viename iš jo pristatymų radau faktą, kurio anksčiau nežinojau. Pasirodo šis amerikiečių sukurtas filmas, iš tiesų, yra 1997 m. japonų sukurto filmo kopija.

Nr. 2 ir 3. Be abejonės į šį filmų apie šokius penketuką patenka abu “purvinų šokių” filmai – 1987 m. sukurtas “Dirty Dancing” ir 2004 m. “Dirty Dancing: Havana Nights”. Kiekvieną iš jų esu žiūrėjusi ne kartą, tačiau pasitaikius galimybei, mielai pažiūrėčiau ir vėl. Nors abu šie filmai panašūs savo scenarijumi, tačiau “Dirty Dancing: Havana Nights” vis tik būtų antras labiausiai patikusių filmų penketuke, o “Dirty Dancing” tektų trečioji vieta. Kurias šių filmų scenas galėčiau pavadinti įsimintiniausiomis, gana sunku apsispręsti. Tad filmo “Dirty Dancing: Havana Nights” nuotaikai atspindėti puikiai tiks youtube surasta filmo scenų retrospektyva pagal dainą “Represent Cuba” ir oficialus filmo “Dirty Dancing” anonsas.

Nr. 4. Filmas “Step Up Revolution” (2012 m.) labiausiai pakerėjo flašmobais, ir būtent šis filmas įkvėpė prieš kokius 6 metus masiniu šokiu prisidėti prie vieno socialinio projekto (apie tai galbūt papasakosiu kitame įraše). Taigi, šiam filmui skirčiau 4-ąją vietą. Didžiausią įpūdį palikusios šio filmo scenos:

Nr. 5. Filmas “Take the Lead” (2006 m.) taip pat vertas būti paminėtu. Nors čia kaip įprasta vyrauja santykių ir meilės tema, tačiau jis atrodo kitoks, ypač dėl bandymo parodyti šokio naudą sprendžiant socialines problemas. Labiausiai savu metu užkabinantis pasirodė tango šokio epizodas.

O kokie šokių filmai būtų tavo penketuke? 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s