Kovas: Šokio istorijos, KINAS 2019 dienoraštis

 

Kovo 25 d. (pirmadienis)

Po metų pertraukos į renginio “Šokio istorijos” choreografų gretas sugrįžęs profesionalus šokėjas ir šokio treneris Artūras Kryžius, pro-am formation choreografijai pasirinko filmą “Mulen Ružas” (Moulin Rouge). Kaip rašo renginio organizatoriai pristatydami būsimą pasirodymą, “šokiai, prabanga, laisvė, grožis, tiesa ir meilė standartinių šokių žingsniais leis nukeliauti į 19 a. Vakarų Europos bohemos sostinę.” Tad Artūro klausiame, kas jį paskatino pasirinkti būtent šį filmą.

Kaip kilo mintis sukurti choreografiją pagal filmą “Mulen Ružas”?
“Mulen ružas” – nes įdomi aplinka, įdomi situacija ir aišku kitokia meilės istorija. Taip pat man patiko kontrastingas filmo muzikinis takelis, kuris leido sujungti kartu tokius šokius, kaip kvikstepas, tango ir vienos valsas.

Kiekvienas “Šokio istorijų” choreografas yra ne tik kūrėjo, bet ir šokėjo vaidmenyje tuo pat metu. Todėl labai smalsu sužinoti, kaip Artūrui sekasi suderinti šiuos du vaidmenis.

Ne tik kuri šokio choreografiją, bet ir pats šoki – ar lengva visa tai suderinti, t.y. ir pačiam šokti, ir kartu stebėti, valdyti visą mokymosi procesą?
Pačiam šokti ir valdyti visą mokymosi procesą nėra paprasta, norisi iš šalies pasižiūrėti kaip atrodo bendras vaizdas. Kiekvienos poros dalyvavimas svarbus norint sudėlioti šokio brėžinius, nes kiekviena pora turi savo judėjimo trajektoriją ir jei kokios poros nėra pamokoje, tuomet darosi sunkiau susiorientuoti. Taip, kad šokti ir kurti vienu metu yra iššūkis kiekvienam.

Kuo tau patinka renginio “Šokio istorijos” formatas?
Šiame renginyje apsijungia visa Vilniaus pro-am bendruomenė, nesvarbu, kokį klubą tos poros atstovauja. Visi nori padaryti gražų renginį-šventę sau.

Kovo 3 d. (Sekmadienis)

FB_IMG_1551550326520
Tango grupės repeticija

Prasidėjo naujas mėnuo, o mes toliau pasakojame apie renginio “Šokio istorijos“ užkulisius. Rolandas Beržinis – yra ne tik šokių treneris ir pro-am formation pasirodymų choreografas, bet ir dar vienas organizatorių komandos narys, jau trečius metus kartu su Edita, Lyra ir Rūta organizuojantis renginį “Šokio istorijos”. Šįmet Rolandas kuria ne vieną, o dvi pro-am formation choreografijas – pasitelkdamas argentinietiško tango šokį, perteiks filmo “Moters kvapas” idėją bei Lotynų Amerikos šokių pagalba papasakos Džeimso Bondo ir jį lydinčių moterų istoriją. Tad jo klausiame apie tai, ar sunku sukurti dvi skirtingas choreografijas bei kuo šis renginys jam kaip choreografui patinka.

Jau trečius metus renginyje “Šokio istorijos” esi pro-am formation choreografas, be to, šįmet kursi net dvi formation choreografijas. Kuo tau kaip choreografui ir šokėjui patinka šis renginys?

Taip, jau trečius metus kuriu formation tipo choreografijas, kai šoka 5 ir daugiau porų. Šis renginys ir pats procesas yra ne tik didelis iššūkis man pačiam, bet ir atsakomybė – perteikti šokio idėją bei padėti atsiskleisti atėjusioms šokti merginoms. Kadangi nebijau iššūkių – tai renginys be galo įtraukia ir pasiruošimas prabėga tarsi 1 minutė.

Kurti dvi formation choreografijas dviguba atsakomybė ar tiesiog įdomus iššūkis pačiam sau?

Kurti dvi choreografijas yra nelengva, bet jos yra visiškai skirtingų žanrų, todėl nėra baisu dubliuotis ar kad gausis panašus show ir kartosis idėjos. Todėl šiais metai lotynų formation ir argentinietiško tango grupių pasirodymai bus kaip diena ir naktis. 🤗