Vasaris: Šokio istorijos 2019, KINAS dienoraštis

Šokio istorijos – tai renginys kartą per metus kviečiantis visus mylinčius šokį į šokių šventę. Kasmet šis renginys sujungia šokėjus mėgėjus ir profesionalus, ir kaskart stebina spalvingais, įdomiais pasirodymais.
Šiais metais renginio organizatoriai pasirinko kino temą, kuri tiek renginio svečius, tiek dalyvius gegužės 4 d., Vilniaus lenkų kultūros namuose, pakvies į margaspalvį kino pasaulį, kuriame išvysite pro-am formation, pro-am šou bei solo latino pasirodymus.

Visada įdomu sužinoti, kokiomis emocijomis, idėjomis, nuotaikomis gyvena renginio dalyviai ir organizatoriai, tad kiekvieną savaitę iki pat renginio apie tai pasakosime. Taigi, prieš jūsų akis Šokio istorijos 2019, KINAS dienoraštis.

2019 m. vasario 24 d. (sekmadienis)

FB_IMG_1551001279486
Nuotraukoje renginio organizatorė Lyra ir praėjusių metų renginio svečiai

Paskutiniam vasario mėnesio dienoraščio įrašui, pakvietėme į keletą klausimų apie renginį atsakyti dar vieną “Šokio istorijų“ organizatorę – Lyrą.

Kokias emocijas / patirtį tau suteikia renginio “Šokio istorijos“ organizavimas?

Organizuojant renginį emocijų ir patirčių skalė yra labai plati – nuo triumfo, džiaugsmo iki nusivylimo ir nuobodulio. Patirtys pačios įvairiausios, bet anksčiau nepatirtos, todėl visad naudingos ir įdomios.

Už kokią renginio organizavimo sritį esi atsakinga?

Aš atsakinga už draugus, partnerius, dovanas, koordinavimą paties renginio metu. Tačiau visus organizacinius klausimus, visas sritis aptariame visi kartu ir sprendimus priimam visi keturi.

Jei teisingai pamenu pirmame renginyje šokai argentinietiską tango, antrame dalyvavai vienoje iš pro-am formation grupių, kokį pasirodymą ruoši šių metų renginiui?

Pirmame renginyje šokau ne tik tango, bet ir valsą, o antrame šokau ir standarto grupėje, ir argentinietišką tango. Šiemet taip pat būtinai šoksiu 😉.

2019 m. vasario 17 d. (sekmadienis)

received_300866930624488
Choreografo Manto ir jo formation grupės “Šok su manimi“ repeticijos akimirkos

Šiais metais “Šokio istorijos“ suburs šokio entuziastus jau trečiąjį kartą. Todėl labai smalsu paklausti renginio organizatorės Editos, apie tai, kuo šis renginys bus ypatingas.

Edita: “Šiais metais rengiame jau trečiąjį “Šokio istorijų“ renginį ir vienas iš šio renginio išskirtinumų ir yra tas, kad tai jau trečiasis mūsų renginys. Kai organizavome pirmuosius du renginius, atrodė, kad ties jais ir sustosime. Tačiau organizuodamos trečiąjį renginį suprantame, kad šią tradiciją puoselėsime dar ne vienus metus. Dar vienas šių metų išskirtinumas – kino tema, ji įpareigoja ir mus, ir renginio dalyvius. Šįkart pamatysime tikrai daug personažų, spalvų, todėl tikimės, kad šios “Šokio istorijos“ visiems – ir žiūrovams, ir dalyviams – bus puiki, spalvinga šventė.“

Edita yra ne tik viena iš renginio organizatorių, ji taip pat yra ir kelių formation grupių dalyvė. Paklausta, ar lengva suderinti organizavimą ir pasiruošimą, Edita sako, kad jai, kaip atsakingai už grupes bei šou pasirodymus, yra labai naudinga ir pačiai šokti, todėl šios dvi patirtys papildo vieną kitą.

“ŠOK SU MANIMI (filmas “Dance with me“) – tai romantiška meilės istorija Lotynų Amerikos šokių ritmu… Emocijos, jausmai, energija, aistros, meilė – viskas tiesiog dega… Ir nesvarbu, su kuo tu šoki, kur ar ką vilki, šokis sujungia žmones…“ – taip choreografo Manto Kirvelio, kuriamą pro-am grupės šou pasirodymą pristato renginio organizatoriai.

Mantas: “Labai norėjau išbandyti save formation trenerio rolėje, todėl džiaugiuosi, kad mane pakvietė būti vienu iš “Šokio istorijų“ choreografu. Esu ne kartą stebėjęs formation pasirodymus, taip pat pats dalyvavęs, tad suprantu, kaip viskas veikia. Šiuo numeriu noriu parodyti filmo “Dance with me” idėją, perteikti emociją, jausmus, pasitelkdamas įdomius choreografinius sprendimus, su sudėtingesniais šokių žingsneliais. Kitaip tariant – noriu perkelti filmą į šokių aikštelę.“

2019 m. vasario 10 d. (sekmadienis)

received_380157029437800
Nuotraukoje renginio Šokio istorijos organizatorės Edita, Lyra ir Rūta

Kokiomis nuotaikomis apie artėjantį renginį gyvena viena iš renginio organizatorių – Rūta?

“Nuotaikos puikios, kūrybos džiaugsmo ir atsakomybės jausmų mišinys. 😊 Kol kas didžiausias organizatorių rūpestis – suderinti visų dalyvių ir profesionalių šokėjų treniruočių laikus. Nors grafikas sudarytas iš anksto, vis atsiranda nenumatytų aplinkybių, kurios priverčia jį koreguoti, o kai grupių šou pasirodymų dalyvių virš trisdešimt – tikrai nemenkas darbas viską suderinti🤓
Šis renginys mums jau trečiasis, nemažai pasiruošimo darbų jau pradėjome. Nes norime, kad artėjant renginiui galėtume koncentruotis į renginio scenografiją, pasirodymų kokybę. Sekmadienio vakarai, kuomet repetuojame ir ruošiame grupių šou pasirodymus – puiki pramoga, gera nuotaika ir energija įkraunanti naujai savaitei. 😉”