Šokėjų istorijos. Mantas: “Labiausiai norisi įgauti vertingos informacijos, tobulėti bei paliesti žmonių širdis šokiu“

Kurdama šį tinklaraštį įsivaizdavau, jog kiekvienas besidomintis šokiu čia galėtų rasti ne tik įvairios informacijos apie šokį, bet ir daugiau sužinotų apie šokių trenerius. Dažniausiai vienaip matai žmones, kurių nepažįsti, nenoromis “užklijuoji“ jiems tam tikras etiketes pagal jų elgesį ar išvaizdą. Ir tik daugiau pabendravus atrandi visai kitas savybes, pamatai kitą žmogų. Taigi, pirmoji istorija-pokalbis su šokių treneriu Mantu Kirveliu. 
Jei prieš daugiau nei metus apie Mantą buvau susidariusi vienokį įspūdį, tai po metų šokių pamokų – suprantu, kad tas pirmasis įspūdis apie Mantą, kaip niūrų ir griežtą trenerį visiškai pasikeitė 😉 Per šiuos metus supratau, jog Mantas yra reiklus, bet kartu linksmas, nuoširdus ir kuriantis puikias choreografijas treneris.

Mantai, papasakok, nuo ko prasidėjo tavo pažintis su šokiais.
Mano pažintis su šokiais prasidėjo nuo pat mažų dienų. Mano abu tėvai yra šokio pedagogai, tad mane kiekvieną savaitgalį veždavosi į varžybas. Kai tokios išvykos tapo kasdienybe, buvau užrašytas į šokio būrelį darželyje, o sulaukęs 7 metų pradėjau šokti profesionaliai savo tėčio studijoje.

Nemažai nuo vaikystės šokančių šokėjų sulaukę maždaug 17-18 metų meta šokius ir ieško savęs kitose srityse, ir tik nedidelė dalis šoka toliau ir/ arba tampa šokių treneriais. Kas tave įkvepia ir toliau sieti savo gyvenimą su šokiais?
Noras sieti savo gyvenimą su šokiais formavosi per visus metus. Labiausiai motyvuoja – begalinė aistra ir noras šokti. Be to, šokiuose – pasirodymuose ar varžybose – aš galiu išreikšti save, savo mintis, emocijas bei atsiskleisti kaip artistas.

Kiek žinau tikiesi tęsti toliau savo profesionalaus šokėjo karjerą. Kokių turi sportinių ambicijų?
Kiekvieno profesionalo svajonė – tapti pasaulio, Europos čempionu, laimėti prestižinius turnyrus. Ne paslaptis, kad ir mano pasąmonėje tokie norai ir ambicijos egzistuoja, tačiau labiausiai norisi įgauti, kiek įmanoma vertingos informacijos, tobulėti bei paliesti žmonių širdis šokiu, nes pats maloniausiais jausmas yra, kai publika ploja atsistojusi.

Kas tau yra ideali šokių partnerė?
Man svarbiausia, kad sutaptų mūsų tikslai, požiūris, aistra į visą darbo procesą. Svarbu, kad sutartume už parketo ribų ir jaustume pagarbą vienas kitam, nes reikėtų ir daug keliauti, ir planuotis varžybas, pamokas, stovyklas.

Prieš kiek metų pradėjai šokių mokytojo karjerą? Kokias treniruotes – solo latino, pramoginių ar pro-am tau – labiausiai patinka vesti ir kodėl?
Šokių trenerio karjerą pradėjau prieš 6 metus su pradedančiais vaikučiais. Vėliau pradėjau dirbti ir su sportininkais -jaunimo porom. O prieš du metus įsiliejau į Pro/Am bendruomenę ir taip pat pradėjau vesti treniruotes grupėms. Kiekviena grupinė ar individuali pamoka yra įdomi savaip ir kaskart gaunu vis kitokią naudą ar informaciją bei tobulėju kaip treneris.

Ar šokių treneris Mantas turi kokių nors svajonių ar ambicijų šokių srityje?
Ambicijų turėjau nuo mažų dienų ir po truputį jos pradeda pildytis. Jaunimą ir vaikus jau treniruoju ne pirmus metus, todėl kaip treneris jau turiu savų porų. Turėjau svajonę įkurti šokių studiją ir šį rugsėjį tai taps realybe! Kartu su Aukse Žukauskiene bei Gabrieliumi Sasnausku atversime naujos šokių studijos duris – “Milagro Dance Academy“.

Kaip seniai dirbi su pro-am? Kokie iššūkiai tau tenka treniruojant ir kartu šokant su savo studentėmis?
Su Pro/Am dirbu beveik pussantrų metų. Nors tai ir nėra didelė patirtis, tačiau kolegų perteiktos mintys ir pasidalinimai informacija leido man lengviau integruotis į šią meno šaką. Labiausiai mane žavi moterų atsidavimas ir požiūris į šį pomėgį. Taip pat šaunu pasisemti gyvenimiškos patirties, nes iš kiekvienos gali kažko išmokti. Dažniausiai galvą tenka sukti dėl treniruočių grafiko, nes visos mokinės norėtų atvykti į treniruotę tą pačią valandą. 😂

Renginyje “Šokio istorijos“ šokai 4 šou grupėse ir su 3 skirtingom partnerėm. Kaip pavyko įsiminti 4 choreografijas?
Choreografijų išmokimas man yra labai lengva dalis. Galbūt tai įgimta, tačiau man dažnai užtenka pamatyti šokių žingsnelius, pozicijas ar kryptis ir viskas susideda galvoje😇

Kokios tavo kaip trenerio vertybės?
Atsakingumas, pagarba klientams bei kolegoms, profesionalumas bei šypsena veide😊

Nors pro-am varžybose vertinamos tik mokinės, kas tau kaip treneriui yra svarbu arba kokius tikslus keli sau ir savo mokinėms?
Pirmiausia svarbu, jog mokinė atrodytų profesionaliai pasiruošusi varžyboms (makiažas, suknelės, įdegis, bateliai). Taip pat stengiuosi išmokyti kaip įmanoma daugiau moteriškų manierų. Tačiau per varžybas labiausiai norisi, kad moteris parodytų savo emocijas, džiaugsmą, kad jai patinka šokis. Asmeniškai pats, nors tai ir Pro/Am varžybos, visada atiduodu visą save.