Apie šokėjų įvaizdį: svarbu įsiklausyti į savo norus – būtent čia slypi teisingi pasirinkimai

Kiekviena istorija turi savo pradžią, pirminę idėją, nuo kurios viskas prasideda. Taip yra ir šį kartą. Nors šokiai mano pomėgis jau ne vienus metus, tačiau palyginus neseniai supratau, kad dalyvaujant pro-am šokių varžybose svarbus būtent “šokėjiškas“ įvaizdis. Šį pavasarį per savo pasirodymą renginyje “Šokio istorijos“ turbūt ryškiausiai pajutau, kaip tinkamas makiažas, šukuosena mane pakeitė, tarsi “įvedė“ į tam tikrą vaidmenį, nuteikė šokiui ir ant parketo tapau visai kitu žmogumi. Šis suvokimas priminė ir kartu įkvėpė naujai istorijai – apie šokėjų įvaizdį.

Jurgos Gustaitės, šokėjos ir šokėjų įvaizdžio kūrėjos, profilį facebook Hair Style and Make Up by Jurga pastebėjau beveik prieš metus. Neretai skaitydama Jurgos įrašus su jos kurtų šukuosenų, makiažų nuotraukomis pasvarstydavau, jog būtų įdomu pakalbėti su Jurga apie tai, ką ji daro.

Taigi, Jurga Gustaitė ir jos istorija bei patarimai.

Kurti šokėjoms šukuosenas ir makiažą atsakingas darbas, kaip kilo mintis imtis šokėjų įvaizdžio kūrimo? Kaip seniai tuo užsiimi?

Pati šoku nuo vaikystės, man tai yra labai artima. Ši veikla išaugo tiesiog iš pomėgio. Kai turėjau sportinę traumą ir negalėjau šokti, draugės paprašė pagelbėti prieš varžybas. Bent taip jaučiausi arčiau šokių. Ir jau treti metai, beveik kiekvieną savaitgalį, turiu galimybę ruošti puošti šokėjas varžyboms. Šis darbas man malonumas!

Kas dažniau yra tavo klientės -sportininkės ar mėgėjos?

Dažniausiai sportininkės – jaunių, jaunimo, suaugusių grupių šokėjos, kurių šukuosenos ir makiažai tikrai nėra paprasti. Žinoma, mielai draugaujame ir su senjorų grupės šokėjomis, mėgėjomis, pro-am ir hobi klasių šokėjomis! Beje, mažiausia šukuota klientė – 4 metukų šokėja.
Tiek jaunos sportinės grupės šokėjos, tiek suaugusios moterys nori atrodyti profesionaliai ant parketo. Tik gal mėgėjos turi kiek savitą, kitokį supratimą. Bet, manau, mes randam kompromisą.

Kiek daugiausia šokėjų yra tekę šukuoti prieš varžybas? 

Didžiausias krūvis tenka prieš šalies čempionatus, kada merginos nori būti maksimaliai gerai pasiruošusios, tiek šokimo, tiek įvaizdžio atžvilgiu. Daugiausiai yra tekę per savaitgalį padaryti virš 25 šukuosenų ir makiažų kartu sudėjus. Pamenu tai buvo darbas nuo 4 val. ryto, prieš tai pabaigus varžybas 1 val. nakties, o dieną šukavus iki vėlaus vakaro. Daugiau taip nedarau! 😉 Priklausomai nuo klientės norų, paprastai užtrunkame nuo 45 min iki 1:30 val.

Prieš kiek dienų iki varžybų šokėjos atvyksta kurti šukuosenų?

Rekordas: šukuosena daryta trečiadienį, išplauta sekmadienį! 😉 Merginoms varžybos, čempionatai vyksta užsienyje, jos išskrenda penktadieniais, tai labai dažnai šukuojamės ketvirtadieniais.

Ar tavo šukuojamos šokėjos – tiek profesionalės, tiek mėgėjos – visuomet ateina žinodamos, kokios šukuosenos nori? 

Merginos dažnai žino, ko nori. Aš jų visuomet prašau, kad pasakytų, ko nori. Bet kuo toliau, tuo dažniau ilgą laiką besišukuojančios merginos sako: “daryk, kaip Tau gražu“ arba “man kaip visada!“. Iš tiesų, šie atsakymai džiugina – jie reiškia visišką pasitikėjimą manimi. Bet man tada užduotis sunkesnė, nes norisi kiekvieną kartą merginą nustebinti, vis sugavoti kažką naujo. Yra merginų, kurios pasiduoda avantiūroms, bandymams, kitos yra subtilesnės, pastovesnės.

Pastebėjau, kad šį pavasarį rengei keletą seminarų apie varžybinių šukuosenų kūrimą – sunku ar lengva perteikti savo sukauptas žinias kitiems?

Taip, teko pravesti porą seminarų. Jų metu gali perteikti tik pačią eigą, parekomenduoti priemones, parodyti skirtingas technikas, atsakyti į klausimus. Tikrai nemokau vienos šukuosenos kaip šablono. Iš dalies, laikau tai menu. Todėl galutinį produktą jau sukuria kiekviena asmeniškai.

Jei šokėja norėtų susikurti šukuoseną ir makiažą varžyboms pati, ką jai patartum?

Ieškant savo stiliaus, patarčiau pabandyti begalę skirtingų, net ir atrodytų visai netiksiančių variantų. Dažnai visai netikėtos detalės ir sukuria būtent tą savitą stilių. Ir nesinervinti, kai nuo šukuosenos darymo nutirps rankos ar akių pravedimą brėšite kelintą kartą.

Anksčiau profesionaliai nešokusi moteris ruošiasi pirmąkart dalyvauti pro-am varžybose. Nuo ko ji turėtų pradėti galvoti apie savo įvaizdį?

Šokėjų įvaizdis yra specifinė sritis. Čia taip pat yra mados ir nusistovėję stereotipai, kurių reiktų laikytis. Arba, kaip tik, juos laužyti!
Ruošiantis pirmoms, arba tiksliau, kiekvienoms varžyboms, pirmiausiai reikėtų sau aiškiai įvardinti, kokia noriu būti aikštelėje. O tada jau galvoti apie rūbą, apie šukuoseną ir makiažą. Manau, moterims, tai ypatingai svarbu. Jaunoms panelėms viskas tinka, viskas patinka, jų stilius ir supratimas tik formuojasi, na, o suaugusios aiškiai žino ir supranta, kaip atrodydamos jos jaučiasi gerai ir gražiai. Būtinai reikia įsiklausyti į savo norus. Manau, būtent ten slypi teisingi pasirinkimai!