Varžybos Helsinkyje – šaunus ProAm šokėjų bendruomenės susitikimas

Nutilus Kalėdiniam švenčių šurmuliui norisi prisiminti smagius 2017 m. įspūdžius. Šį kartą norėčiau pasidalinti varžybų Helsinkyje, vykusių gruodžio 3 d., patirtimi.

Helsinkyje vykstančios “Elevent Star Freedom to Dance” varžybos buvo organizuojamos jau 7-ą kartą ir iš kitų konkursų išsiskiria organizavimo principais, finansavimu ir dalyvių nuoširdumu. Organizatoriai siekia pritraukti kuo didesnį šokėjų bei žiūrovų skaičių, todėl ieško finansiškai patrauklių, bet šventiškų lokacijų, fokusuojasi į renginio kokybę ir jaukumą, bet išlaiko ekonominę klasę. Ir jiems, iš tiesų, pavyksta! Varžybų dalyviai buvo apgyvendinti centre esančiame viešbutyje, o varžybos vyko buvusiuose Helsinkio universiteto kultūros namuose. Iš pirmo įspūdžio – mini Blackpool salė! Kaip žinoma, skandinavai išsiskiria protinga ekonomine logika „SMART BUY“ ir tai akivaizdu visuose šių varžybų aspektuose. Visos varžybos buvo transliuojamos tiesiogiai internetu, o vaizdo įrašas pasiekiamas dar ir šiandien.

Gruodžio 3 d. varžybose dalyvavo poros iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos,  Danijos,  Rusijos, Lenkijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Japonijos ir, žinoma, Lietuvos.  Kartu su mumis atvyko ir dar viena Lietuvių pora. Danutė ir Gabrielius varžėsi Standarto kategorijose bei skynė laurus.

Man visuomet labai smagu, kad į šias varžybas susirenka Suomijos ir visos skandinavijos ProAm šokėjai, dažnai išmokę tik vieną ar keletą šokių – jiems svarbu dalyvauti, ne varžytis. Tačiau konkurencijos trokštantiems įspūdžių ir įtampos tikrai pakanka. Visose kategorijose varžėsi nemažai porų, o Scholarship 5-ių šokių varžybose beveik visuose lygiuose buvo pusfinaliai, tad teko paplušėti, kad patektume į finalus. Turiu padėkoti savo partneriui Mantui Kirveliui bei mūsų treneriui Igor Boev, kurie padėjo mums pasiruošti šioms varžyboms ir mus aplankė sėkmė – nugalėjome visose Lotynų Amerikos šokių Gold B kategorijose.

Tačiau svarbiausias šių varžybų prisiminimas – labai atviras, malonus ir šiltas ProAm bendruomenės susibūrimas. Per keletą metų dalyvaujant varžybose teko susipažnti su nemaža grupe šį hobį kultivuojančių bendraminčių, turime draugų daugelyje šalių, tačiau artimiausias ryšys užsimezgęs su skandinavais. Mus visuomet šiltai sutinka Sofia Kohtala, kuri organizuoja “Elevent Star“ varžybas bei pati šoka Standarto šokius ir atstovauja Suomiją, Anne, Paivi ir daug kitų Suomijos atstovių, su kuriomis teko varžytis Lotynų Amerikos šokių kategorijose. Erik Seeger, ProAm ir Hobby klasės šokėjas iš Švedijos ir jo profesionali partnerė Valentina Lundin  – jau tapo artimesniais draugais ir mes labai laukiam galimybės sudalyauti jų organizuojamose varžybose Gottenburge. Visuomet šiltai nuteikia susitikimas su Liudmila & Anton iš Rusijos, Barbara iš Lenkijos ir dar daug kitų. Įdomu, kad šis santykis vystosi be dažnų susitikimų, nuolatinių skambučių ar žinučių, bet pagrįstas bendra aistra šokiui.

Geriausias šilto bendravimo ir artumo įrodymas – siurprizas, kurį man įteikė Cecilia iš Švedijos. Su ja teko bendrauti ne vienose varžybose, deja, į Helsinkį ji negalėjo atvykti. Tačiau Cecilia stebėjo varžybų transliaciją, įrašė apdovanojimų ceremoniją ir įkėlė į Facebook paskyrą. Įsivaizduokite, kaip nustebome, kai tik nulipus nuo parketo mus telefonu jau sveikino draugai iš viso pasaulio. Tikrai smagus jausmas! O ką besakyt apie ProAm bendražygio Erik įrašytus finalinius šokius ir gražius žodžius apie mūsų poros pasirodymą. Taigi, taip mūsų Kalėdos prasidėjo gruodžio 3d!

Linkiu šiais metais visiems šokėjams patirti tiek bendrumo, draugystės ir šilumos ir ne tik patiems mėgautis šoku, bet ir juo dalintis su aplinkiniais.

Su Naujaisiais metais visus!

Teksto autorė 😊 Auksė