Savo šokių stiliaus beieškant

Sekmadienį vyko Lietuvos pramoginių šokių čempionatas ir šįkart buvo labai smagu būti tik šio čempionato žiūrove. Smagu, nes galėjau matyti tai, kas vyksta ant parketo, stebėti visus pasirodymus ir gilintis tik į tai, ką matau: šokį, emocijas, nuotaikas. Stebėdama solo latino asmeninius ir komandų pasirodymus prisiminiau savo pačios kelią į pro/am šokius ir tai, ką išbandžiau, kol atradau, kad būtent šokiai yra ir mano hobis, ir mano sportas.

Savo šokių stiliaus paiešką pradėjau nuo linijinių šokių. Šių šokių užsiėmimus “ištvėriau“ gal pusmetį. Iš pradžių buvo labai įdomu, vėliau tapo nuobodu ir pradėjau “ieškoti“ priežasčių, dėl kurių galėčiau praleisti šiuos užsiėmimus. Galvoju, kad prie noro lankyti konkrečius užsiėmimus daug prisideda treneris ar trenerė. Tačiau, jei užsiėmimas yra ne tavo, nepadės net ir pati charizmatiškiausia trenerė.

Linijiniai šokiai – tai šokimo būdas, kai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka yra atliekami sustojus į linijas. Visi šokėjai juda ta pačia kryptimi ir tarp šokėjų nėra fizinio kontakto. Yra rengiamos linijinių šokių varžybos, vyksta įvairūs festivaliai ir vakarėliai. Tad norintiems save išbandyti ir gauti tam tikrą porciją adrenalino, tokios galimybės visuomet bus. Daugiau informacijos apie linijinius šokius.

Išbandžiusi linijinius šokius, atradau solo latino. Nors šis šokimo stilius tuo, kad šokama po vieną panašus į linijinius šokius, tačiau tai, kokių šokių mokomasi, kaip kuriamos choreografijos – man pasirodė gerokai artimiau ir solo latino “užkabino“ ilgam. Be to, laikui bėgant didžioji dalis užsiėmimus lankiusių merginų tapome tikrai šaunia komanda. Ypač smagus metas prasidėdavo, artėjant šokių studijos vakarėliams, kai kartu su treneriu mokydavomės   pasirodymui skirtą choreografiją, o su merginomis galvodavome apie pasirodymo aprangą ir laukdavome vakarėlio bei savo pasirodymo.

Solo latino – tai Lotynų Amerikos šokiai šokami po vieną sustojus linijoje. Solo latino užsiėmimuose dažniausiai mokomasi šokti salsa, bačiata, čia čia, samba, rumba, džiaivas ir kt. Solo latino užsiėmimus dažniausiai lanko moterys, tačiau pasitaiko ir vienas kitas vyrukas. Solo latino šokėjai taip pat gali dalyvauti varžybose arba šokių studijų organizuojamose vakarėliuose. Daugiau informacijos apie solo latino.

Beveik tuo pačiu metu, kaip solo latino šokius atradau pro/am. Ir tik pradėjusi šokti pro/am supratau, kad būtent pro/am šokiai ir yra tai, ko seniai ieškojau. Nors pirmųjų pamokų metu treneriui įvardinau, kad noriu išmokti šokti rumba, čia čia, vis tik pirmiesiems pasirodymams studijos vakarėliuose treneris rekomendavo rinktis klasikinius šokius, t.y. valsą, tango. Tačiau prie klasikinių šokių neapsistojome ilgam, nes mokymosi eigoje supratau, kad būtent Lotynų Amerikos šokiai labiau atitinka mane.

Pro/am yra angliškų žodžių professional (profesionalas) / amateur  (mėgėjas) trumpinys.  Pro/am suteikia galimybę mėgėjams dalyvauti šokių varžybose kartu su profesionaliais partneriais. Šiuo atveju šokių treneris yra ne tik treneris, bet ir šokių partneris. Daugiau informacijos apie pro/am šokius.

Beje, rašydama šį tekstą prisiminiau, kad net keletą metų lankiau pramoginių šokių pamokas. Tiesa, tuo metu su tikslu pasiruošti mokyklos išleistuvėms. 🙂

Pramoginiai (angl. social dancešokiai  tai pirmiausia aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas. Pramoginiai šokiai yra dviejų stilių: amerikietiškojo ir tarptautinio. Tarptautinio stiliaus pramoginių šokių užsiėmimuose mokomasi klasikinių šokių, Lotynų Amerikos šokių bei Karibų šokių. Šokantys pramoginius šokius taip pat dalyvauja varžybose, šoka šokių studijų vakarėliuose. Daugiau informacijos apie pramoginius šokius.

Dar viena įdomi patirtis iš kelionių po šokių pasaulį. Beveik prieš metus teko dalyvauti baleto pamokoje. Ši pamoka iš pirmo pabandymo nesužavėjo, užsiėmimas pasirodė pernelyg ramus ir nuobodus. Tikriausiai tam, kad suprastum, ar šis šokio stilius tau tinka, turi sudalyvauti ne vienoje pamokoje.

Baletas – puiki fizinio aktyvumo ir kūno tobulinimo priemonė. Baletas – praktiškai visų šokių pagrindas, sudarytas iš įvairių sudėtingumo lygių judesių, kurie yra derinami su lankančiųjų poreikiais ir gebėjimais. Daugiau informacijos apie baleto užsiėmimus suaugusiems.

Iš savo kelionių po šokių pasaulį suprantu, jog tam, kad atrastum, kas tau geriausiai tinka – reikia laiko. Turi sudalyvauti ne vienoje pamokoje, kad pagautum esmę ir pajustum, ar tas užsiėmimas tave įkvepia…