Sarasota Challenge – amerikietiškos svajonės beieškant

Pasiruošimas  

Apie varžybas kitame pasaulio krašte svajojau jau keletą metų, tačiau pasirinkti kelionę nebuvo lengva. Kalbėdama su teisėjais, kitų varžybų organizatoriais, tardamasi su savo treneriu Aurimu Bartkumi, sužinojau, kad Žydrūno Sid Pociaus rengiamos varžybos – vertos dėmesio, o lietuvių kilmės organizatorius bei „Žuvėdros“ prekinis ženklas suteikė užtikrintumo. Todėl leidomės ieškoti „Amerikietiškos svajonės.”

Turiu pasakyti, kad amerikietiški nuotykių kalneliai prasidėjo iškart, kai tik priėmėme sprendimą dalyvauti varžybose. Ir, nors organizatoriai pasirūpino, kad dalyviams kiltų kuo mažiau klausimų ir rūpesčių, vis dėlto reikalų buvo nemažai- bilietai, įvažiavimo į šalį dokumentai, oro uosto pasirinkimas (atstumai tikrai ne kaip Lietuvoje), pasiruošimas renginiams (bet apie tai vėliau) ir fizinis pasirengimas. Mums su Aurimu norėjosi, kad nuvykę pasirodytume kuo geriau, pademonstruotume Europos ir Lietuvos Pro Am lygį.

Kelionė

Mums pavyko įsigyti patogius bilietus  – skrydis su jungiamuoju persėdimu užtruko tik 17 valandų, o visa kelionė nuo namų iki viešbučio Sarasotoje, Floridos valstijoje, truko beveik 22 valandas. Tokia kelionė gali tapti išbandymu net labai patyrusiems keliautojams, bet mums tai buvo smagus, linksmas ir įdomus nuotykis. Net miegas kietose lėktuvo kėdėse nesugadino nuotaikos!

Varžybos ir organizatoriai

Varžybos “Sarasota challenge 2017” vyko Hyatt Regency viešbutyje, jame ir įsikūrėme. Tai didžiausios vienos dienos varžybos vakarų pakrantėje – apie 3500 užėjimų. Iš viso dalyvavo apie šimtą penkiasdešimt porų, iš jų 90% Pro Am poros. Studentų/-čių amžius nuo 12 iki 90 metų. Poros varžėsi Standarto, American Smooth, Rythm ir Lotynų Amerikos šokių grupėse. Sistema ir šokimo lygiai atitinka europinius; vertinimas skirstomas į dvi kategorijas – konkurencinis (pagal pogrupyje šokančias poras) arba kvalifikacinis (šokėjai vertinami pagal techninius šokio reikalavimus, nelyginant šokėjų tarpusavyje). Mes pasirinkome mums įprastą, konkurencinį varžybų metodą.

Dieną prieš varžybas organizatoriai surengė seminarą su pasaulinio lygio trenere ir daugkartine Jungtinės Karalystės ir Pasaulio LA šokių čempione Shirley Ballas bei LA profesionaliu šokėju Eugene Katsevman. Jų paskaitos ne tiek išmokė, kiek įkvėpė, nes koncentravosi į jausmą, ne į techniką (tikriausiai dėl to, kad dalyvių amžiaus ir šokimo spektras buvo itin platus).

Be šių varžybų, Žydrūnas Sid ir komanda organizuoja ir rugsėjį vyksiančias “Encore 2017”  bei  Lapkritį  45th Annual South Open Dancesport Championships 2017 Orlando, FL . Man, deja, šiais metais nepavyks sudalyvauti, bet tikiu, kad bet kas susidomėjęs ten patirtų neišdildomus įspūdžius!

Varžybos

Varžybų dieną dalyviai puošiasi ir spindi. Swarowski kristalų kiekis tikrai neprilygsta lietuviškoms ar net slaviškoms tradicijoms, tad žiba viskas! Varžybų vietoje parduodamų suknelių kainos svyruoja nuo 1000 iki 5000 USD – tik dėl kristalų.  Kaip matote, mano suknelės puoštos itin saikingai, turbūt todėl sulaukiau itin daug susidomėjimo ir pagyrimų – nuoširdžiausia padėka  Brigitai Banienei už dizainą ir “AirDress“ komandai už išpildymą.

Įdomu tai, kad varžybų dalyviai šoka itin daug šokių, kai kurios damos ar džentelmenai net po 50-60 užėjimų, ir atrodo, kad su kiekvienu išėjimu pagyvenę šokėjai įgauna vis daugiau energijos. Be abejo treneriai/mokytojai, šokantys daugiau nei su viena partnere, muša rekordus, siekdami pralenkti vienas kitą ir tapti TOP TEACHER nugalėtojais. Jų dėka įsitikinome, kad Pro Am dalyviams šokis – nuostabus jaunystės eliksyras.

Team Lithuania

Mes su Aurimu buvome vienintelė pora ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Europos, todėl sulaukėme didelio kolegų šokėjų bei žiūrovų palaikymo. Mus sužavėjo draugiškumas, pozityvi nuotaika, atviras ir šiltas bendravimas – visi dalyviai šventė šokio šventę. Smagu, kad varžybų organizatoriai puoselėja puikų profesionalumo ir šventiškumo balansą. Štai iš Lietuvos atvykęs teisėjas Eimutis Andriuškevičius  (Šokio Harmonija) mūsų varžybose neteisėjavo, taip išlaikydamas tautinį nešališkumą. Eimutis su žmona Ligita buvo mūsų palaikymo komanda, patarėjai, guodėjai ir nuostabūs draugai. Jų palaikymo ir puikios atmosferos dėka tapome LA Scholarship nugalėtojais.

Šokių ir poilsio balansas

Mūsų laikas JAV buvo gan ribotas, bet sugebėdavome rasti laiko ir Sarasotos miestelio pažinimui ir seminarams bei pramogoms. Kadangi dalyvavome vienos dienos varžybose, ryte turėjome laiko pasimėgauti šilta Floridos saule, pasipliuškenti baseine ir pasipuošti be skubos ir įtampos – rytas priklausė Standarto ir Smooth šokėjams. Mes tikrai neprieštaravome – LA šokėjai žinomi kaip naktiniai paukščiai, jiems paliekama popietė ir vakaras.

Po varžybų Žydrūnas Sid ir komanda (Empire studios) surengė įsimintiną šventę visiems dalyviams, treneriams ir teisėjams. Mus džiugino šviesų žaismas, nuostabi muzika, vakarinė šventiška apranga, puikus maistas jėgoms atgauti ir nuostabūs šou pasirodymai. Aurimui ir man įsimintiniausi buvo Brooklyn Danceport Club pasirodymai, vadovaujamo E.Katsevman bei M. Manusova. Klubo šokėjai šoko kokias 15 minučių nesustodami, keisdamiesi tarpusavyje – keturios poros bei jų treneriai – kartu suliedami visą pasirodymą į vieną visumą.

Po renginio persikėlėme į viešbučio holą, ir bendravome su kitais viešbučio gyventojais, nebūtinai konkurso dalyviais. Mane sužavėjo amerikiečių paprastumas, atvirumas, o labiausiai smalsumas ir mokėjimas džiaugtis kito sėkme. Jie sveikino visus šokėjus, kartu vaišinomės vynu, dalinomės įspūdžiais.

Ryte atgavę jėgas vykome pirkti lauktuvių ir batų (kurių damoms niekada nebus per daug), aplankėme žymiausią paplūdimį, įsiliejome į Floridos poilsiautojų gretas. Paskutinį rytą susikrovėme lagaminus ir palikę juos viešbutyje plaukėme į įlanką stebėti delfinų.

Partnerystė

Ši kelionė mums su Aurimu buvo puikus 3 metų bendro darbo apvainikavimas. Aurimas mane išmokė ne tik LA šokio technikos, bet ir pamilti šokį, už tai jam būsiu dėkinga visa gyvenimą. Tokių kelionių metu supranti, kad partnerystė – tai daugiau nei laikas praleistas salėje ar ant varžybų parketo, tai gyvenimo pamokos. Aš asmeniškai supratau, kad ne tiek svarbu laimėta vieta, kiek pasitenkinimas savo šokiu, bendru jausmu, kokybiškas laiko praleidimas. Turiu tikslą – kasmet nuvykti į naujas aukšto lygio varžybas, patirti kažką netikėto ir susipažinti su šauniais tą pačią aistrą puoselėjančiais žmonėmis.

Aurimas šiuo metu treniruojasi Filipinuose bei šoka Profesionalų lygoje. Linkiu jam ir jo partnerei Ashley didžiausios sėkmės ir tikiuosi jį aplankyti Pro Am varžybose Azijoje.

Teksto autorė 🙂 Auksė

This slideshow requires JavaScript.