Kelionė į varžybas Future 2017 Ščecine

“Future 2017“

Tai buvo mano pirmosios varžybos ne Lietuvoje. Pirmiausiai informaciją apie šias varžybas pastebėjau Pro-Am Dance Info facebook paskyroje. Kuo daugiau informacijos apie jas skaičiau, tuo labiau norėjosi ten nuvykti. Turbūt vienas iš pagrindinių informacijos šaltinių, kuris įkvėpė keliauti į Ščeciną buvo varžybų organizatorių tinklapyje (Future 2016) patalpintos nuotraukos bei video medžiaga ir, žinoma, faktas, kad 2017 metais bus organizuojamos trečiosios varžybos. O galutinai apsispręsti padėjo operatyvus ir šiltas organizatorių bendravimas.

Kelionė

Sprendimas vykti priimtas. Tačiau, sugalvoti kaip iki ten nusigauti, nes vis tik nuo Vilniaus iki Ščecino 1000 kilometrų, teko gerokai pasukti galvą. Svarstyti keliavimo variantai buvo tokie:

  • Skrydis lėktuvu į Varšuvą, o iš Varšuvos lėktuvu į Ščeciną;
  • Skrydis lėktuvu į Berlyną, o iš Berlyno specialiu autobusu “Filxbus“ į Ščeciną.

Pirmasis variantas buvo atmestas, kaip ne itin patogus laiko prasme, nes grįžtant atgal būtų tekę apie 6 valandas kiurksoti Varšuvos oro uoste, skrydžio į Vilnių belaukiant. O antrasis pasirodė optimaliausias kelionės trukmės ir kainos prasme. Beje, kelionė “Flixbus“ autobusu trunka apie 2 valandas, todėl į Ščeciną geriausia atvykti jau penktadienį. Taip, užteks laiko ir atsikvėpti po kelionės, ir nusiteikti varžyboms.

Beje, bilietus į autobusą į abi puses verta įsigyti iš anksto, o rezervuojant išvykimo laiką svarbu prisiminti, kad laikas Lietuvoje ir Lenkijoje skiriasi ir įsivertinti lėktuvo nusileidimo/ pakilimo Berlyne laikus. Kitaip gali tekti ilgokai slampinėti po Berlyno oro uostą.

Apgyvendinimas ir keliavimas Ščecine

Bent 2017 m. varžybų organizatoriai specialaus susitarimo su konkrečiu viešbučiu neturėjo (galbūt tai susiję su tuo, kad į varžybas atvyksta vos kelios užsienio poros) ir užklausus rekomendavo keletą galimų variantų. Renkantis viešbutį verta patyrinėti booking.com siūlomus apgyvendinimo variantus, nes jų išties nemažai – nuo įprastų 3* ar 4* žvaigždučių viešbučių iki apartamentų viešbučių.

Važiuojant nebuvo aišku, kaip teks keliauti pačiame Ščecine, tačiau jau atvykus į Ščecino stotį paaiškėjo, kad taksi yra pigi ir puiki susisiekimo priemonė. Beje, didžioji dalis taksi automobilių  turi banko kortelių skaitytuvus, o ir išsikviesti taksi paprasta, nes paskambinus telefonu operatorės kalba tiek anglų, tiek rusų kalbomis, o apie atvykstantį ir atvykusį automobilį praneša sms žinute.

Varžybos

Varžybos vyksta Ščecino filharmonijoje hole. Įspūdinga erdvė, pilnai parengta varžyboms, taip pat visų varžybų metu nuolatos veikė baras, kuriame buvo galima įsigyti užkandžių ar gėrimų. Varžybos sudarytos iš dviejų dalių ir skirtos tik pro/am šokančioms poroms. Pirmoje dalyje vyko single ir 2-dance challenge konkursai, kadangi dalyvaujančių porų buvo tikrai daug, į vakarinę dalį buvo perkelti 3-dance challenge konkursai. Taigi, pirmoji dalis prasidėjo 13 val. ir baigėsi apie 17 val. Iki antros dalies turėjome keleto valandų pertrauką poilsiui. Antroji dalis prasidėjo po 19 val. su įpūdingais profesionalių ir pro-am šokėjų šou pasirodymais, madų šou, vyno degustacija. Viso vakaro metu vyravo labai jauki ir šilta atmosfera.

Varžybose dalyvavo vos dvi poros iš užsienio – latviai ir mes. Nustebino, kad tarp konkurso dalyvių buvo ne viena pora, kur profesionalios šokėjos – moterys, o mėgėjai – vyrai, o dar įdomiau, kad visos šios poros šoko Silver / Gold kategorijose.

Pasibaigus vakarinei daliai visi – ir dalyviai, ir žiūrovai – buvo kviečiami atvykti į After Party viename iš Ščecino naktinių klubų.

Backstage

Šią dalį kažkodėl norėjosi pavadinti ne lietuvišku, bet anglišku žodžiu. Dalyvių persirengimui buvo skirtos vos 2 patalpos – viena moterims, kita – vyrams. Moterų persirengimo kambaryje buvo atliekamas makiažas ir šukavimas, tad erdvės pasidėti daiktams ar atsisėsti buvo visiškai mažai. Tai buvo vienintelis nepatogumas, kurį atsvėrė viso konkurso metu vyravusi nuotaika.

Pabaigai

  • Organizatorių bendravimas (konkretumas, operatyvumas): puiku
  • Organizavimas ir programa: puiku
  • Atmosfera: puiki
  • Šukavimas/ Makiažas: puikus
  • Persirengimo/ poilsio zona: vidutiniškai.

Ar važiuočiau į šias varžybas dar kartą? Taip.

Teksto autorė 🙂 Lina

This slideshow requires JavaScript.