Trumpai apie pro/am šokius

Anot vikipedijos, pro/am yra angliškų žodžių professional (profesionalas) / amateur  (mėgėjas) trumpinys. Galimi skirtingi pro/am užrašymo būdai, tokie, kaip: pro-am, pro am arba ProAm. Be to, šis trumpinys naudojamas ne tik šokiuose, o ir kitose sporto šakose, taip pat moksle.

Grįžtant prie šokių – pro/am suteikia galimybę mėgėjams dalyvauti šokių varžybose kartu su profesionaliais partneriais. Šiuo atveju šokių treneris yra ne tik treneris, bet ir šokių partneris. Pro/am varžybas organizuoja įvairios tarptautinės šokių federacijos tokios kaip World Dance Council, Lietuvoje varžybas ir čempionatus organizuoja Lietuvos pramoginių šokių asociacija (LPŠA). Taip pat tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse varžybas organizuoja privatūs varžybų organizatoriai tokie, kaip šokių studijos, šokių entuziastai, kt.

Lietuvoje pro/am šokiai pradėjo populiarėti prasidėjus televiziniams projektams maždaug apie 2007 metus, o pirmosios pro/am varžybos Lietuvoje “Vilnius Dance Festival“ suorganizuotos 2008 metais. Spėju, kad šiuo metu Lietuvoje yra bene didžiausiais skaičius porų šokančių pro/am. Paskutiniais metais Lietuvoje organizuojamos ne vienerios pro/am šokių varžybos. Pavyzdžiui, jau antrus metus lapkričio antroje pusėje organizuojamas LPŠA Lietuvos pramoginių šokių čempionatas (Vilnius), kovo mėnesį šokių studijos “Šokio harmonija“ varžybos “Šokio harmonijos taurė“ (Trakai), balandį šokių studijos “Aistra šokiui“ varžybos “Aistra šokiui taurė“ (Kaunas), birželį tarptautinės varžybos “Vilnius Dance Festival“ (VIlnius) bei rugpjūtį “Crown Cup Vilnius“ (Vilnius).

Teksto autorė 🙂 Lina

Informacija surinkta iš: